Promocje
Biała klamka do drzwi aluminiowych długi szyld 240x32
Biała klamka do drzwi aluminiowych długi szyld 240x32

78,00 zł

Cena regularna: 82,00 zł

Najniższa cena: 82,00 zł

63,41 zł

Cena regularna: 66,67 zł

Najniższa cena: 66,67 zł
szt.
Samozamykacz DC 120 ASSA ABLOY BIAŁY
Samozamykacz DC 120 ASSA ABLOY BIAŁY

112,00 zł

Cena regularna: 145,00 zł

Najniższa cena: 112,00 zł

91,06 zł

Cena regularna: 117,89 zł

Najniższa cena: 91,06 zł
szt.
Chmura tagów
ASSA ABLOY DC 300 Mocny samozamykacz do drzwi zewnętrznych

ASSA ABLOY DC 300 mocny samozamykacz drzwi

Co wyróżnia samozamykacz drzwi ASSA ABLOY DC 300 wśród konkurencji?

 

1. Regulacja fizycznego położenia, ramię:

 

Jest to kompaktowy samozamykacz z dostępną dużą siłą zamykania. Dodatkowo ten samozamykacz montujemy w jednym miejscu na drzwiach i wygodnie regulujemy siłę zamykania śrubą dostępną na korpusie. W czasie montażu docenimy dużą i łatwą regulację wysokości położenia ramienia - docenimy to w przypadku montażu na drzwiach nie przygotowanych do montażu samozamykacza, np. w przypadku zamontowanych listw wykańczających i innych delikatnych elementów, które utrudniają solidny montaż.

Regulacja wysokości ramienia jest dostępna także w późniejszym czasie. W momencie opadnięcia drzwi można w łatwy sposób zmienić wysokość położenia ramienia i dostosować do nowych warunków bez demontażu samozamykacza.

 

Samozamykacz drzwi zewnętrznych ASSA ABLOY DC 300

Zdjęcie 1. Samozamykacz drzwi DC 300 firmy ASSA ABLOY.

2. Trzpień łączący

 

Kolejny ważnym punktem doboru samozamykacza jest trzpień łączący z ramieniem lub szyną. Jest on wykonany ze stali i ma kształt wielorowkowego wałka. Taki kształt daje więcej możliwości montażu - montażu niestandardowego, kiedy musimy z różnych względów zmienić kąt położenia ramienia. Nie jesteśmy ograniczeni do 4 czy 8 pozycji ramienia.

Utrudniony montaż samozamykacza na drzwiach ppoż ASSA ABLOY DC 300

 Zdjęcie 2. Wielorowkowy trzpień samozamykacza DC 300

3. Łatwa i zawsze dostępna regulacja siły

 

Jedną z ważniejszych cech zamykacza drzwi DC 300 jest łatwa regulacja siły zamykania. Jest ona zawsze "pod ręką", gdyż nawet płytka na korpusie nie zasłania jej. Śruba regulacyjna znajduje się na boku samozamykacza. Regulując w lewo lub prawo zmieniamy siłę zamykania między 3 a 6 stopniem w skali EN.

W czasie montażu nie musimy dobierać odpowiedniej siły/miejsca montażu (tak jak to się dzieje w tańszych modelach). Montujemy zgodnie z szablonem w jednym miejscu i siłę regulujemy po montażu. Nie ma obawy o złe umiejscowienie (złe dobranie siły).

 Regulacja siły samozamykacza DC ASSA ABLOY drzwi przeciwpożarowych

Zdjęcie 3. Bok samozamykacza z centralnie umieszczoną śrubą do regulacji siły zamykania.

 

4. Zawory hydrauliczne do regulacji prędkości zamykania drzwi

 

W tym modelu zamykacza mamy dostępne 3 zawory do regulacji prędkości zamykania drzwi. Każdy z nich jest oznaczony na korpusie odpowiednimi literami:

S - zawór odpowiedzialny za początkowy okres zamykania - w głównej mierze odpowiada za całkowity czas zamykania się drzwi. Zalecamy aby drzwi zamknęły się w czasie nie dłuższym niż 5 sekund.

L - tym zaworem regulujemy ostatnią fazę zamykania drzwi - tzw trzaśnięcie. Zmieniając prędkość zwiększamy lub zmniejszamy pęd (siłę), która pokonuje opór jaki przeciwstawia zamek, uszczelki, ościeżnica itp.

BC - Dodatkowy zawór, który ogranicza prędkość końcową w czasie otwierania drzwi. Np. w czasie otwierania drzwi podmuch wiatru może "wyrwać" użytkownikowi drzwi i w takiej sytuacji pewne stają się uszkodzenia drzwi i elementów za nimi. Dostępny zawór stopniowo zwiększa opór jednocześnie wyhamowując drzwi. Tego typu zawór jest standardem w produktach ASSA ABLOY.

 

Regulacja samozamykacza ASSA ABLOY

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl